Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Systemy techniki liniowej Nadella

Systemy techniki liniowej Nadella

Potrzebujesz wydajnej prowadnicy? Nie wiesz, na którego producenta zwrócić uwagę? Sprawdź systemy techniki liniowej Nadella – marki, która cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów!

  1. Co znajdziesz w ofercie Nadella?
  2. Czym wyróżniają się prowadnice Nadella?
  3. Smarowanie prowadnic i rolek Nadella

Początków istnienia marki Nadella należy wypatrywać aż w 1930 roku. Od samego początku firma zajmuje się projektowaniem i produkowaniem innowacyjnych oraz wydajnych systemów prowadzenia liniowego. Dzięki ciągłemu rozwojowi i proponowaniu skutecznych rozwiązań dziś marka cieszy się ogromną popularnością na międzynarodowym rynku. Również i przez naszych klientów jest często wybierana. Jeśli szukasz niezawodnego systemu techniki liniowej, koniecznie sprawdź rozwiązania proponowane przez Nadella.

Co znajdziesz w ofercie Nadella?

Nadella to firma, która stale się rozwija. Dziś może pochwalić się bogatym doświadczeniem w takich dziedzinach jak:

  • maszyny odlewnicze, tekstylne, do obróbki marmuru i blachy,
  • urządzenia podnoszące,
  • maszyny palnikowe wykorzystywane do cięcia,
  • ręczne urządzenia obsługowe,
  • ochronne drzwi,
  • magazyn składowania wysokiego.

W praktyce oznacza to, że w asortymencie marki Nadella znajdziesz komponenty zaprojektowane z myślą o wyżej wspomnianych aplikacjach. Dostępne są zarówno prowadnice, stalowe szyny prowadzące, rolki toczne lub prowadzące, cokołowe szyny ciągnione, pierścienie prowadzące, segmenty łukowe czy rolki krzywkowe. Oczywiście asortyment jest bardziej rozbudowany. Przedstawione wcześniej rozwiązania to tylko część całej oferty. Aby wybrać optymalny system, koniecznie ściągnij katalog Nadella, by zapoznać się ze wszystkimi aktualnymi możliwościami.

Czym wyróżniają się prowadnice Nadella?

Czym wyróżniają się prowadnice Nadella?Niewątpliwie prowadnice Nadella wyróżniają się przede wszystkim tym, że do pracy nie wykorzystują standardowych wózków ślizgowych. Do systemów tego rodzaju marka proponuje wózki wyposażone w kółka. Wózki te można zamienić także na same rolki toczne.

Prowadnice Nadella

Popularnym rozwiązaniem są między innymi stalowe szyny prowadzące. Prowadnice produkuje się z łożyskowej stali, co przekłada się na wytrzymałość oraz stabilność całego systemu. Bieżnie odpowiednio hartuje się indukcyjnie, zachowując jednocześnie minimalną twardość wynoszącą 58 HRC. Szyny te dostępne są w różnych seriach konstrukcyjnych. Modele MT wyróżniają się przede wszystkim lepszą wytrzymałością i wartością tarcia. Seria M obejmuje warianty charakteryzujące się lepszą geometrią profilu i optymalną chropowatością. Natomiast konstrukcja ML to prowadnice odpowiednio hartowane i ciągnione.

W ofercie znajdziesz także aluminiowe szyny prowadzące. Główny korpus wykonuje się z aluminiowego stopu. Ponadto system ten składa się z odpowiednio hartowanych wałków stalowych. Takie połączenie gwarantuje doskonałą twardość i wysoką jakość, jednocześnie zaś zachowujemy niską masę szyn. Prowadnice tego rodzaju wyróżniają się przede wszystkim wysokim geometrycznym momentem bezwładności.

Rolki Nadella

Dostępne w asortymencie rolki prowadzące to komponenty, które produkuje się w odśrodkowym oraz koncentrycznym wykonaniu. Takie wykonanie daje gwarancję stabilnego montażu. W niektórych modelach rolek stosuje się lekko wypukłą powierzchnię jezdną. Taka konstrukcja zapobiega tarcia rolki, a także skutecznie wyrównuje błędy, które pojawiają się przez sprężynujące się prowadnice. Ewentualnie przez błędy ustalające, które mogły pojawić się w trakcie montażu.

Prowadzące rolki wyprodukowane na bazie igiełkowych lub stożkowych łożysk świetnie sprawdzają się w trudnych aplikacjach. Poleca się je przede wszystkim miejscom, w których występują bardzo duże obciążenia osiowe i naciski. Natomiast modele wykonane na bazie łożysk kulkowych lepiej radzą sobie w pracy z mniejszym obciążeniem lub tam, gdzie występuje wysoka dynamika.

Więcej informacji na temat rozwiązań techniki liniowej marki Nadella znajdziesz we wspomnianym katalogu prowadnic.

Smarowanie prowadnic i rolek Nadella

Zanim złożysz zamówienie na konkretny produkt, koniecznie sprawdź, jak smarować interesujące Cię rozwiązanie. Dzięki temu będziesz miał na uwadze, by zamówić odpowiednie wyposażenie dodatkowe, w postaci zgarniaków czy systemów smarujących.

Do smarowania prowadnic poleca się używać smarujące rolki lub zbieraki. W przypadku rolek prowadzących natomiast smarowania wymagają jedynie produkty osadzone na łożyskach igłowych. Dokładne informacje na temat dostępnych systemów smarujących znajdziesz w katalogu producenta.

Jeśli masz problem ze znalezieniem optymalnego systemu, skontaktuj się z nami. Wspólnie dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.