Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Szwedzkie łożyska SKF

Szwedzkie łożyska SKF

Ogromna ilość producentów łożysk sprawia, że masz problemy z wybraniem tego najlepszego? A może japońskie produkty nie spełniły Twoich oczekiwań? Sprawdź naszą propozycję. Gwarantujemy, że szwedzkie łożyska SKF to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

 1. SKF – szwedzka jakość
 2. Katalog łożysk SKF
 3. Dla kogo łożyska SKF?

Niewątpliwym atutem marki SKF jest rozbudowana oferta, składająca się nie tylko ze standardowych rozwiązań, ale także z wyspecjalizowanych łożysk, dostosowanych do wymagających warunków i specjalnych zastosowań. Obszerny asortyment szwedzkiego producenta sprawia, że każdy zainteresowany klient znajdzie wszystko, czego aktualnie potrzebuje.

SKF – szwedzka jakość

SKF prowadzi działalność od 112 lat, proponując coraz to nowsze i innowacyjne rozwiązania dla firm przemysłowych. Jednym z głównych celów marki jest chęć ciągłego rozwoju stosowanych technologii, dzięki czemu każdy produkt jest stale modernizowany w ten sposób, by mógł odpowiadać na rosnące wymagania stawiane przez maszyny i inne urządzenia.
Aktualnie firma mocno skupia się na tym, by produkty były w każdym calu przyjazne dla środowiska naturalnego. Ograniczanie niebezpiecznego oddziaływania ważne jest nie tylko podczas produkcji, ale także w etapie ostatnim, czyli kiedy klient ma towar w swoich rękach.

Katalog łożysk SKF

Chociaż asortyment marki SKF dysponuje różnymi rozwiązaniami z zakresu utrzymania ruchu, najpopularniejsze wśród naszych klientów są ich łożyska.

Rozbudowana oferta sprawia, że każdy zainteresowany klient może znaleźć optymalne łożysko dla swojej aplikacji, które spełni wszystkie oczekiwania i wymagania eksploatacyjne. Oczywiście SKF dysponuje standardowymi seriami, takimi jak łożyska kulkowe, wałeczkowe, precyzyjne, ślizgowe, wieńcowe, a także zespoły łożysk i to wszystko w różnych wariantach. Na uwagę zasługują jednak modele zaprojektowane z myślą o szczególnych zastosowaniach.

Na kategorię asortymentu do specjalnych zastosowań składają się łożyska oporowe, przystosowane do ekstremalnych temperatur, modele kulkowe polimerowe, z powłoką NoWear, wypełnieniem Solid Oil, wyposażone w specjalistyczny czujnik monitorujący stan części liniowych czy obrotowych, a także autorskie INSOCOAT, dedykowane przede wszystkim układom elektrycznym.

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt, warto sprawdzić katalog łożysk SKF i przeanalizować parametry interesujących modeli, zestawiając je z wymaganiami, z jakimi mechanizm będzie musiał się zmierzyć.

Dla kogo łożyska SKF?

W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Marka SKF proponuje swoje rozwiązania każdej branży przemysłowej, mając w asortymencie nawet łożyska do specjalnych zastosowań, zaprojektowanych i wyprodukowanych z myślą o specyficznych warunkach, w których konwencjonalny model – nawet najbardziej parametrowo odpowiedni – się nie sprawdza.

Wysokiej jakości szwedzkie łożyska SKF znajdą zastosowanie między innymi w następujących gałęziach przemysłowych:

 • budownictwo
 • rolnictwo
 • branża spożywcza
 • opieka zdrowotna oraz medyczna
 • energetyka
 • motoryzacja
 • lotnictwo
 • kolejnictwo
 • energia wiatrowa
 • energia oceaniczna
 • górnictwo
 • metalurgia
 • przemysł morski

Lista jest tak obszerna, że nie sposób umieścić tutaj wszystkich segmentów. W każdym razie szwedzkie łożysko – oczywiście odpowiednio dobrane – świetnie sprawdzi się również w wentylatorach, pompach, napędach, obrabiarkach, sprężarkach, silnikach elektrycznych, jak i w przemyśle papierniczym, przy wydobywaniu ropy naftowej oraz gazu czy w urządzeniach domowych. Możliwości jest naprawdę wiele i to między innymi dzięki temu SKF cieszy się takim uznaniem wśród naszych klientów. Szwedzka marka jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania zainteresowanych, jak i równie rosnące wymagania maszyn przemysłowych i innych urządzeń.