Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska toczne NKE – czy warto?

Łożyska toczne NKE - czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w łożyska toczne NKE Bearings? A może szukasz informacji na temat modeli dostępnych w ofercie wspomnianej firmy? Dziś omówimy asortyment marki NKE!

  1. Kilka słów o marce NKE
  2. Łożyska toczne NKE – asortyment
  3. Dostępne łożyska kulkowe NKE w hurtowni łożysk SPED

Młoda firma, rozbudowana oferta, bardzo dobrej jakości produkty i niska cena – tak możemy w skrócie opisać markę NKE. I chociaż na rynku producent jest obecny od około 24 lat, szybko znalazł sobie miejsce wśród czołowych przedsiębiorców. Jeśli interesują Cię tanie łożyska kulkowe, wydajne modele stożkowe czy skuteczne baryłkowe, koniecznie sprawdź asortyment NKE już teraz!

Kilka słów o marce NKE

Firma NKE jest stosunkowo młoda. W przeciwieństwie do czołowych producentów łożysk, marka ta na rynku pojawiła się dopiero w 1996 roku w Austrii. Bardzo szybko zyskała popularność, a wielu klientów do dziś chętnie sięga po rozwiązania NKE.

I chociaż marka istnieje od 1996 roku, to – tak naprawdę – jej korzenie sięgają o wiele dalej. NKE wywodzi się ze starej firmy przemysłowej zwanej Steyer. W 1992 roku marka ta została przejęta przez SKF. To wtedy grupa pracowników odeszła z firmy i kilka lat później założyła NKE. A zatem wiedza i doświadczenie tytułowego producenta jest znacznie większe, niż można by było się spodziewać.

Jeśli interesują Cię tanie łożyska, koniecznie sprawdź ofertę marki NKE. Asortyment obejmuje rozwiązania odznaczające się bardzo dobrą jakością, mimo niskiej ceny. Oczywiście dostępne są także produkty, które śmiało możemy zaliczyć jako średnią półkę. Te najtańsze jednak doskonale sprawdzą się w aplikacjach standardowych, w których warunki pracy i otoczenia są standardowe. Droższe polecamy do bardziej skomplikowanych i wymagających miejsc.

Łożyska toczne NKE – asortyment

Oferta marki NKE jest bardzo rozbudowana. Dzięki temu każdy klient znajdzie optymalne rozwiązanie dla swojej aplikacji. Asortyment obejmuje następujące modele:

  • łożyska kulkowe – zwykłe, skośne, wahliwe, zwykłe wzdłużne
  • modele walcowe i walcowe wzdłużne
  • komponenty baryłkowe, również w wersji wzdłużnej
  • łożyska stożkowe
  • zespoły łożyskowe

Ponadto oferta zawiera także rolki bieżne, łożyska toczne elektrycznie izolowane i modele w calowych wymiarach. Standardowe modele znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej. Pamiętaj jednak, by zwracać uwagę na wymagania maszyny, warunki pracy i otoczenia, wybierając konkretny model. Źle dobrane łożysko toczne może ulec awarii, szybszemu zużyciu lub w ogóle nie będzie w stanie współpracować z innymi elementami maszyny. Skąd wziąć podstawowe informacje na temat wybranych modeli? Każdy katalog łożysk tocznych jest źródłem, którym warto posiłkować się, dokonując ostatecznego wyboru.

Dostępne łożyska NKE w hurtowni łożysk SPED

Największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się łożyska kulkowe w wersji skośnej. W ofercie NKE rozwiązanie tego rodzaju dostępne jest w wariancie jednorzędowym, jak i dwurzędowym. Komponenty skośne przenoszą obciążenia promieniowe oraz wzdłużne. Doskonale sprawdzają się przy ogromnych prędkościach obrotowych. Charakteryzują się wysoką sztywnością i znajdą zastosowanie na przykład w maszynach rolniczych, w pompach czy redukcyjnych przekładniach. Jednorzędowe łożyska kulkowe skośne mają zdolność przenoszenia łączonych obciążeń i wywracających momentów. Bezpośrednio u producenta znajdziesz modele te w wersji wykonania do instalacji większymi kompletami lub parami. Te z kolei poza wspomnianymi możliwościami, znajdą zastosowanie także w obrabiarkach, maszynach tekstylnych i elektrycznych, a także w wentylatorach, sprężarkach czy dmuchawach.