38 odsłon

Najpopularniejsze teksty techniczne: maj 2020

Najpopularniejsze teksty techniczne: maj 2020

Na stronie hurtowni Sped maj upłynął pod znakiem łożysk. Większość artykułów poświęciliśmy rozwiązaniom tego rodzaju, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania naszych klientów. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze teksty techniczne maja.

  1. Superprecyzyjne łożyska SKF
  2. Jak smarować łożyska silnika elektrycznego?
  3. Nowy pas klinowy Optibelt
  4. Klasyczne łożyska kulkowe Nachi
  5. Jak dobrać łożyska w oprawie?

W minionym miesiącu czytelnicy najchętniej sięgali po artykuły omawiające tematy łożyskowe. Sprawdź, które dokładnie tematy cieszyły się największą popularnością.

Superprecyzyjne łożyska SKF

Szukasz superprecyzyjnych łożysk? Nie wiesz, które produkty spełnią Twoje oczekiwania? Koniecznie sprawdź superprecyzyjne łożyska SKF, dostępne w kilku wersjach. W ofercie wspomnianej marki znajdziesz zarówno łożyska kulkowe skośne, jak i dwukierunkowe kulkowe skośne wzdłużne czy superprecyzyjne walcowe. Asortyment obejmuje również produkty w wersji walcowej osikowo-promieniowej. Zalety oraz możliwości wymienionych łożysk superprecyzyjnych zostały omówione w majowym artykule Superprecyzyjne łożyska SKF.

Jak smarować łożyska silnika elektrycznego?

Łożyska toczne pracujące w silnikach elektrycznych często ulegają szybszemu zużyciu lub awarii. Dzieje się tak w momencie, gdy zamontujemy nieodpowiedni komponent. To znaczy produkt, który nie jest przygotowany na – chociażby – prądy błądzące. W takiej sytuacji łożysko ulega erozji elektrycznej i w pewnym momencie przestaje być skuteczne. Nawet jeśli zamontujemy optymalne rozwiązanie, w dalszym ciągu silnik elektryczny stawia przed nami pewne wymagania. Otóż również środek smarny i metoda smarowania musi być przeprowadzona odpowiednio. Zatem jak smarować łożyska silnika elektrycznego? Odpowiedzi szukaj w artykule o takim samym tytule.

Nowy pas klinowy Optibelt

Niemiecka marka Optibelt regularnie projektuje i produkuje nowe rozwiązania z zakresu pasów napędowych. W ubiegłym miesiącu na tapet wzięliśmy wąskoprofilowy pas klinowy serii SUPER XE-POWER PRO M=S, który wykazuje podwyższone parametry, związane między innymi z wydajnością i w porównaniu z produktami konkurencyjnymi. Jeśli szukasz nowego komponentu, który sprawdzi się szczególnie w trudnych warunkach, koniecznie sprawdź nowe rozwiązanie marki Optibelt. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w artykule Nowy pas klinowy Optibelt.

Klasyczne łożyska kulkowe Nachi

Z komponentów tocznych niewątpliwie łożyska kulkowe są najpopularniejszym rozwiązaniem. Jeśli szukasz produktów skutecznych i niezawodnych, koniecznie sprawdź propozycje marki Nachi. Szczególnie na uwagę zasługują łożyska kulkowe wykonane w innowacyjnym standardzie Quest. Czym się wyróżniają na tle rozwiązań konkurencyjnych? Odpowiedź znajdziesz w artykule zatytułowanym Klasyczne łożyska kulkowe Nachi, opublikowanym na stronie Sped.

Jak dobrać łożyska w oprawie?

Łożyska w oprawie to inaczej zespoły łożyskowe, które są produktem gotowym już do montażu. Obudowa stanowi doskonałe zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami, dlatego w mocno zapylonych aplikacjach rozwiązanie to jest najczęściej wykorzystywane. Zatem jak dobrać łożyska w oprawie? Odpowiedź znajdziesz w artykule o takim samym tytule, opublikowanym na stronie hurtowni Sped w ubiegłym miesiącu. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, koniecznie przeczytaj tekst, w którym omówiono także podstawowe informacje oraz zastosowanie zespołów łożyskowych ogólnie.

 

+48 71 341 69 75