Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Zintegrowane zespoły łożyskowe Timken do zastosowań kolejowych

Zintegrowane zespoły łożyskowe Timken do zastosowań kolejowych

W asortymencie marki Timken znajdziesz zintegrowane zespoły łożyskowe do zastosowań kolejowych. Czym się wyróżniają? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

  1. Czym wyróżnia się łożysko AP i AP-2 Timken?
  2. Jakie zalety mają łożyska Timken serii Unipac?
  3. Do czego służą zespoły łożyskowe WHEEL-PAC Timken?

Kategoria łożysk stożkowych obejmuje między innymi zintegrowane zespoły łożyskowe. To rozwiązania przeznaczone przede wszystkim do zastosowań kolejowych. Czym wyróżniają się najpopularniejsze komponenty? Szczegóły na ten temat znajdziesz poniżej.

Czym wyróżnia się łożysko AP i AP-2 Timken?

Czym wyróżnia się łożysko AP i AP-2 Timken?Seria AP obejmuje kompaktowy zespół łożyskowy fabrycznie nastawiony i nasmarowany. To standardowy model, który znajdzie zastosowanie przede wszystkim w transporcie kolejowym – a dokładniej w lokomotywach i wagonach pasażerskich. Prawidłowo dobrany zespół łożyskowy nie tylko zmniejsza koszty eksploatacyjne, ale ograniczy zużycie paliwa. Dodatkowo zwiększy także liczbę kilometrów, które będzie można osiągnąć, bez konieczności wymiany łożyska na nowe.

Marka Timken przygotowała także rozwiązanie, które bazuje na konstrukcji AP. A mianowicie, mamy tutaj na myśli serię Ap-2. To rozwiązanie, które przeznaczone jest do przenoszenia jeszcze większych obciążeń. Specjalna konstrukcja także zmniejsza zużycie energii i ogranicza różnego rodzaju uszkodzenia, do których mogłoby dojść na skutek przenikania do całego komponentu wody. Jednocześnie zmniejsza zużycie poszczególnych elementów, w tym także minimalizuje ryzyko uszkodzenia się powierzchni osi. Do zalet produktów tej serii zalicza się także mniejszą temperaturę pracy. Niniejsze zespoły łożyskowe sprawdzą się przede wszystkim w wagonach towarowych.

Jakie zalety mają łożyska Timken serii Unipac?

W średnich i ciężkich pojazdach ciężarowych oraz w każdej aplikacji, w której wymagana jest odpowiednia redukcja masy, sprawdzą się kompaktowe rozwiązania Unipac marki Timken. To dwurzędowe łożysko stożkowe nasmarowane fabrycznie i zintegrowane z dobrej jakości uszczelnieniami. Marka dostarcza produkty również z fabrycznie nastawionym luzem. Dzięki temu, że mamy tu do czynienia z zawężonym zakresem luzu, otrzymujemy rozwiązania o większej sprawności. Odpowiednia konstrukcja optymalizuje wymiary i masę, a jednocześnie dostarcza sporą gęstość mocy. To z kolei przekłada się na ulepszoną wydajność w dużo mniejszej przestrzeni.

Łożysko stożkowe dwurzędowe Unipac świetnie sprawdzi się w przyczepach oraz w ciężkich i średnich kołach pojazdów ciężarowych.

Do czego służą zespoły łożyskowe WHEEL-PAC Timken?

Gama WHEEL-PAC obejmuje nastawione fabrycznie i nasmarowane zespoły łożyskowe ze skutecznym i wydajnym uszczelnieniem. Odpowiednio dobrany produkt tej serii gwarantuje optymalną sprawność układów kół przyczep i różnego rodzaju pojazdów ciężarowych. W trakcie montażu produkty nie wymagają regulacji łożyskowego luzu. Składają się z mniejszej ilości elementów, dzięki czemu sama instalacja i obsługa są dużo łatwiejsze w porównaniu do rozwiązań konkurencji. Dokładniejsze ustawienie luzu skutecznie redukuje bicie, zapewnia ulepszoną kontrolę tarcia, zwiększa sztywność całego komponentu i wydłuża trwałość samego układu. Specjalna konstrukcja natomiast optymalizuje wymiary i masę – otrzymujesz mniejszy podzespół, ale jednocześnie większą wydajność.