Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Najpopularniejsze teksty techniczne: sierpień 2020

Najpopularniejsze teksty techniczne: sierpień 2020

Nadszedł czas by podsumować różnorodny tematycznie sierpień. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze teksty techniczne, które pojawiły się w ostatnim wakacyjnym miesiącu. Sprawdź, czy żadnego z nich nie przegapiłeś!

  1. Jakie pasy napędowe dla branży budowlanej wybrać?
  2. Czym wyróżnia się teflon?
  3. Co to jest sprzęgło kłowe?
  4. Drukarki etykiet – inwestować czy nie?
  5. Czym są łożyska poprzeczne?

W sierpniu udało nam się poruszyć kilka ciekawych tematów. Opublikowaliśmy artykuły różnorodne, skupiając się na wielu kategoriach technicznych, począwszy od łożysk, przez pasy napędowe i sprzęgła, na klejach przemysłowych czy tworzywach konstrukcyjnych kończąc. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, napisz do nas! Nie tylko służymy pomocą, ale chętnie poruszymy nowe kwestie w naszych publikacjach.

Jakie pasy napędowe dla branży budowlanej wybrać?

W sierpniu pojawił się artykuł na temat pasów napędowych, które znajdą swoje zastosowanie w branży budowlanej. A dokładniej chodzi o rozwiązania dla branży zajmującej się budową dróg. W bogatej ofercie marki Optibelt znajdziesz komponenty, które doskonale sprawdzą się między innymi we frezarkach drogowych, zagęszczarkach wibracyjnych czy rozściełaczach. Zatem jakie pasy napędowe dla branży budowlanej będą najlepszym rozwiązaniem? Poleca się szczególnie pasy klinowe serii RED POWER 3 w wersji wąskoprofilowej, modele uzębione i transmisyjne. Dokładne informacje na temat parametrów znajdziesz w artykule dostępnym na stornie naszej hurtowni.

Czym wyróżnia się teflon?

Teflon to półkrystaliczne tworzywo sztuczne, które cieszy się ogromną popularnością wśród zainteresowanych. Właściwości PTFE sprawiają, że jest on doskonałą alternatywą dla materiałów, które wykorzystuje się między innymi do produkcji:

  • elementów pomp,
  • zaworów,
  • armatury,
  • zasobników,
  • instalacji chemicznych.

Politetrafluoroetylen znajdzie zastosowanie przede wszystkim w branży farmaceutycznej i spożywczej. W ofercie Ensinger teflon dostępny jest w formie przeznaczonej do dalszej obróbki, a także w kształcie płyt, wałków i tulei. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup teflonu, koniecznie sprawdź jego parametry. Opis właściwości znajdziesz w artykule pt. Jakim tworzywem jest teflon?, opublikowanym na naszej stronie. Dodatkowo wyszczególniliśmy najpopularniejsze serie Ensinger tytułowego tworzywa, na które warto zwrócić swoją uwagę. Zapraszamy do lektury!

Co to jest sprzęgło kłowe?

Najpopularniejszym sprzęgłem przemysłowym niewątpliwie jest model kłowy. Jeśli zastanawiasz się, czy komponent ten będzie optymalnym rozwiązaniem dla Twojej aplikacji, koniecznie poznaj jego zasadę działania, a także właściwości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, czy wybrane sprzęgła kłowe faktycznie spełnią wymagania maszyny i Twoje oczekiwania. Na stronie hurtowni Sped opublikowaliśmy artykuł Czym są sprzęgła kłowe, w którym znajdziesz także informacje na temat popularnych serii produkowanych przez markę KTR. Nie zwlekaj i sprawdź już dziś rozwiązania wspomnianej firmy!

Drukarki etykiet – inwestować czy nie?

Korzystasz z etykiet? Regularnie zamawiasz gotowe produkty, które przygotowuje specjalna firma zewnętrzna? Czy kiedykolwiek miałeś sytuację, gdy potrzebowałeś etykiety na tak zwane „już”, ale musiałeś czekać na zamówienie? A może chciałbyś obniżyć nieco koszty związane z produkowaniem etykiet? Otóż okazuje się, że najlepszym – i zapewne bardziej ekonomicznym – rozwiązaniem będzie inwestycja we własną drukarkę etykiet! Warto zwrócić uwagę na produkty amerykańskiej marki Brady. Asortyment obejmuje szeroką gamę różnorodnych drukarek, które spełniają wszystkie oczekiwania użytkowników oraz wymagania produkcyjne. Zanim jednak zdecydujesz się na inwestycję, koniecznie sprawdź parametry, jakimi odznaczają się drukarki do etykiet, które Cię interesują. W artykule opublikowanym na stronie hurtowni Sped znajdziesz odpowiedzi na pytania, które na pewno pojawią się podczas dokonywania wyboru. Dlatego koniecznie sprawdź publikację, a następnie zacznij szukać swojej wymarzonej drukarki etykiet Brady.

Czym są łożyska poprzeczne?

O ile podział łożysk tocznych ze względu na kształt elementów tocznych jest powszechnie znany, o tyle nieco mniej klientów – szczególnie nowych – wie, że komponenty dzieli się jeszcze ze względu na kierunek sił, które przenoszą. I tutaj wyróżniamy modele poprzeczne oraz wzdłużne. W artykule pt. Czym są łożyska poprzeczne zajęliśmy się produktami, na które podczas pracy działa siła promieniowa. Oznacza to, że produkty te przenoszą jedynie obciążenia poprzeczne (promieniowe). Komponentów tego rodzaju jest wiele. Które modele możemy zaliczyć do kategorii łożysk poprzecznych? Gdzie znajdą zastosowanie? Tego dowiesz się, czytając artykuł dostępny na naszej stronie. Zapraszamy!