Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Najpopularniejsze teksty techniczne: marzec 2020

Najpopularniejsze teksty techniczne: marzec 2020

Najpopularniejsze teksty techniczne opublikowane w marcu obejmowały różnorodne tematy. Okazuje się jednak, że na liście top 5 przeważają zdecydowanie artykuły związane z LOTO Brady. To doskonała wiadomość! Dlaczego?

  1. System LOTO – wyższy poziom bezpieczeństwa
  2. Etykiety inspekcyjne dla Twojej firmy
  3. Ryzyko mechaniczne
  4. Łożyska ślizgowe do maszyn CNC
  5. Najlepsze łożyska dla branży spożywczej

Dlaczego popularność artykułów omawiających rozwiązania Brady tak ucieszyła naszą redakcję? Ponieważ widzimy, że wielu z naszych klientów dba o bezpieczeństwo pracowników i szuka nowości, dzięki którym będą mogli jeszcze bardziej podwyższyć ten aspekt! Jeśli i Tobie zależy na bezpieczeństwie pracowników oraz mienia, koniecznie sprawdź lockout tagout oraz całą ofertę Brady. A tymczasem przedstawiamy najpopularniejsze artykuły, które ukazały się w marcu.

System LOTO – wyższy poziom bezpieczeństwa

Jak zagwarantować wyższy poziom bezpieczeństwa swoim pracownikom? Przeprowadzając audyt loto, podczas którego zostaną wyznaczone wszystkie punkty krytyczne. LOTO to skrót od lockout i tagout. Sam system ten składa się z kilku kroków: przy lockout zamykamy wspomniane punkty krytyczne, wykorzystując do tego odpowiednie produkty, natomiast przy tagout je oznaczamy. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa nie tylko pracowników, ale i mienia. Uruchomiona maszyna, która została poddana serwisowi czy naprawie, może ulec uszkodzeniu, nawet jeśli osobie, która ją włączyła, nie wyrządzi żadnej szkody. To z kolei prowadzi do wydłużenia przestoju urządzenia, a także wyższych kosztów związanych z naprawą. Jesteś zainteresowany audytem LOTO? Chciałbyś wprowadzić rozwiązania lockout tagout do swojej firmy? Koniecznie sprawdź artykuł System LOTO – wyższy poziom bezpieczeństwa i skontaktuj się z nami!

Etykiety inspekcyjne dla Twojej firmy

Etykiety inspekcyjne marki Brady to świetne rozwiązanie dla każdej firmy i każdej branży przemysłowej. Etykiety w takim wariancie zawierają między innymi znaczniki dat, dzięki którym w prosty i szybki sposób będziesz mógł sprawdzić, kiedy był przeprowadzany serwis i kiedy będzie trzeba przegląd powtórzyć. Dlaczego warto inwestować w etykiety Brady? Ponieważ są to produkty wysokiej jakości, produkowane w większości przypadków z laminującej folii, gwarantującej doskonałą trwałość i odporność na negatywne czynniki – ekstremalne temperatury czy wilgoć. Etykiety nie odbarwiają się, tekst jest zawsze czytelny, a klej, który wykorzystano do oznaczeń – trwały i przystosowany do każdej powierzchni. Jeśli jesteś zainteresowany indywidualnym tworzeniem etykiet inspekcyjnych, możesz także skorzystać z oferty na drukarki etykiet Brady. Szczególnie że na najpopularniejsze modele firma Brady przygotowała atrakcyjne promocje! Więcej informacji znajdziesz w artykule Etykiety inspekcyjne dla Twojej firmy.

Ryzyko mechaniczne

Z ryzykiem mechanicznym do czynienia mają wszystkie branży przemysłowe. Takowe ryzyko pojawia się najczęściej podczas naprawy czy serwisowania maszyn i innych urządzeń. Blokady ryzyka mechanicznego Brady to produkty, dzięki którym skutecznie zablokujesz pewne elementy – na przykład zawory, zaślepi rurociągów czy szybkozłączki pneumatyczne – dzięki czemu nieupoważniona osoba nie uruchomi nieopatrznie urządzenia, co mogłoby skutkować nie tylko większym uszkodzeniem danej maszyny, ale także uszczerbkiem na zdrowiu osoby, która dopuściła się takie sytuacji. Do blokad mechanicznych należy stosować także specjalne oznaczenia, informujące między innymi o powodzie założenia blokady, kto jest za nią odpowiedzialny i kiedy zostanie ściągnięta.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w artykule Ryzyko mechaniczne, dostępnym na naszej stronie.

Łożyska ślizgowe do maszyn CNC

Jeśli interesują Cię tylko i wyłącznie trwałe oraz sprawdzone łożyska do maszyn CNC, koniecznie sprawdź wariant ślizgowy! W niniejszym artykule nie tylko omawiamy wspomniane modele, ale także tłumaczymy, dlaczego to właśnie łożyska ślizgowe sprawdzą się doskonale w maszynach CNC. W przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego komponentu zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi doradcami. Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojej maszyny CNC!

Najlepsze łożyska dla branży spożywczej

Branża spożywcza jest specyficznym i wymagającym przemysłem. Maszyny zwykle pracują w trudnych warunkach, a ze względu na kontakt z produktami spożywczymi, większość części i elementów musi posiadać odpowiednie certyfikaty, będące oznaką, że komponenty są bezpieczne i zostały dopuszczone do pracy w takim środowisku. W branży spożywczej wiele łożysk – nawet tych najwyższej jakości – nie jest w stanie sprostać pewnym wymaganiom i zużywają się szybciej, niż przewidywał producent. Dlatego warto inwestować w nowe rozwiązania. W artykule Najlepsze łożyska dla branży spożywczej (https://sped.pl/strefa-wiedzy/najlepsze-lozyska-dla-branzy-spozywczej/) przedstawiliśmy łożyska hybrydowe, które przystosowane są nie tylko bezpośrednio do wspomnianego przemysłu, ale i zostały zaprojektowane z myślą o ekstremalnych warunkach. Koniecznie sprawdź, jaką innowację zastosowano w łożyskach hybrydowych CeramicSpeed i co sprawia, że odznaczają się tak wyjątkową wytrzymałością i wysoką jakością.