35 odsłon

Najpopularniejsze teksty techniczne: luty 2020

Najpopularniejsze teksty techniczne: luty 2020

Drugi miesiąc 2020 już za nami, dlatego dziś przyszliśmy z małym podsumowaniem. Przedstawiamy najpopularniejsze teksty techniczne lutego!

  1. Jak zapobiec korozji
  2. Montaż łożysk tocznych – najważniejsze informacje
  3. Łożyska wysokoobrotowe – krótka charakterystyka
  4. Smarowanie łożysk – jaki środek smarny wybrać?
  5. Usterki w łożyskach – jak je wykryć?

Aby być na bieżąco z naszymi publikacjami, koniecznie znajdź hurtownię techniczną Sped na Facebooku! Dzięki temu nie ominą Cię żadne nowości, które regularnie udostępniamy w Strefie Wiedzy. Zanim przejdziemy do listy najpopularniejszych tekstów technicznych, które ukazały się w lutym, chcieliśmy podziękować naszym stałym czytelnikom i klientom za zaufanie.

Jak zapobiec korozji?

Na korozję narażone są właściwie wszystkie branże i sektory przemysłowe. Elementy maszyn, które zostały dotknięte korozją, ulegają awarii i nie nadają się do dalszej pracy. Czym tak właściwie jest korozja i jak możemy jej zapobiegać? Okazuje się, że całkowicie problemu nie można wyeliminować. Ale są pewne sposoby, by ograniczyć nieco cały proces i go spowolnić. Zatem, jak zapobiec korozji? Odpowiedzi szukaj w niniejszym artykule o takim samym tytule: Jak zapobiec korozji?

Montaż łożysk tocznych – najważniejsze informacje

Montaż łożysk tocznych to temat, który zawsze będzie jednym z najpopularniejszym wśród klientów i interesantów z branży utrzymania ruchu. Ponieważ większość zdaje sobie sprawę z tego, że ważne jest, by łożysko zamontować w poprawny sposób. Jeśli popełnimy chociaż jeden, minimalny błąd, komponent nie tylko szybciej się zużyje, ale przez cały ten okres nie będzie pracował tak wydajnie, jak powinien. Ponadto niepoprawnie zamontowane łożysko może szkodzić również innym, współpracującym częściom. Zatem, jak poprawnie zamontować łożysko? Na przykład wykorzystując do tego odpowiednie narzędzia i akcesoria! Więcej podstawowych informacji na temat montażu łożysk znajdziesz w artykule pt. Montaż łożysk tocznych – najważniejsze informacje: https://sped.pl/strefa-wiedzy/montaz-lozysk-tocznych-najwazniejsze-informacje/.

Łożyska wysokoobrotowe

Potrzebujesz wydajnych łożysk, mających zdolność do osiągania wysokich prędkości obrotowych? Świetnym rozwiązaniem będą łożyska wysokoobrotowe, specjalne modele kulkowe skośne dostępne w wariancie jednorzędowym, dwurzędowym oraz jednorzędowym dwukierunkowym. W artykule Łożyska wysokoobrotowe – krótka charakterystyka nie tylko omówiliśmy najważniejsze parametry oraz zastosowanie komponentów tego rodzaju, ale również zestawiliśmy je z łożyskami wrzecionowymi. Dlaczego akurat z tym modelem? Odpowiedzi i więcej informacji znajdziesz w niniejszej publikacji.

Smarowanie łożysk – jaki środek smarny wybrać?

Środki smarne dla łożysk muszą być zawsze odpowiednio dobrane. W innym przypadku nie będą skuteczne, a sam komponent szybciej się zużyje. Przy wybieraniu środka smarnego należy wziąć pod uwagę kilka czynników, między innymi typ łożyska, temperaturę pracy, prędkość obrotową czy obciążenia. Więcej informacji na temat kryteriów, których nie powinno się ignorować, wybierając smar, znajdziesz w artykule Smarowanie łożysk – jaki środek smarny wybrać? Niniejsza publikacja zawiera także treść związaną ze składem smarów, które aktualnie są dostępne na rynku. Wyszczególniliśmy i omówiliśmy poszczególne oleje bazowe, zagęszczacze i dodatki uszlachetniające. Podstawowa znajomość składników pomoże Ci dobrać odpowiedni środek smarny do łożyska.

Usterki w łożyskach – jak je wykryć?

Nie od dziś wiadomo, że łożyska toczne czy ślizgowe muszą być regularnie sprawdzane. Wczesne wykrycie usterki pozwoli na uniknięcie awarii i nieplanowanego przestoju, który generuje wyższe koszty eksploatacyjne, a także powoduje straty. W artykule pt. Usterki w łożyskach – jak je wykryć? omówiliśmy między innymi nieprawidłowości, które mogą pojawiać się podczas pracy łożysk i które mogą być informacją, że komponent być może wymaga wymiany, a także jak im zapobiegać.

 

+48 71 341 69 75